Pomoc

Siłownia pod chmurką dla małych i dużych

Powrót do listy

2. Lokalizacja, miejsce realizacji zadania/projektu

Część działki 81/43 położonej w miejscowości Barcin (obręb ewidencyjny nr 4).

3. Opis zadania/projektu

Projekt zakłada budowę ogólnodostępnej siłowni zewnętrznej ulokowanej na terenie zielonym, między budynkiem basenu a Komisariatem Policji w Barcinie. Powyższe miejsce to idealna lokalizacja w pobliżu szkoły, przedszkoli, budynków mieszkalnych oraz innych obiektów, na których aktywnie spędza się czas. Daje to gwarancję dobrego dostępu i właściwego wykorzystania inwestycji. W ramach projektu przewiduje się montaż 8 podwójnych stanowisk do ćwiczeń o średnim stopniu trudności, odpowiednich zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i dorosłych. W ramach projektu przewiduje się również montaż 4 ławek, 4 koszów na śmieci oraz stojaka dla rowerów, a także namalowanie na chodniku przylegającym bezpośrednio do siłowni kreatywnych gier, tj. gry w klasy i gąsienicy. W kosztach projektu wnioskodawca uwzględnia również transport oraz montaż urządzeń i nawierzchni.

4. Szacunkowa wycena zadania

70.000,00 zł

5. Uzasadnienie

Celem projektu jest integracja społeczna, aktywność fizyczna i edukacja poprzez zabawę. Będzie to miejsce, które w godzinach dopołudniowych uatrakcyjni zajęcia sportowe uczniom i przedszkolakom, zaś po południu będzie miejscem aktywnego, rodzinnego wypoczynku mieszkańców Barcina i okolic.

Otyłość, cukrzyca, stres, nadciśnienie - te choroby nazywane są dziś cywilizacyjnymi. Wynikają bowiem wprost z niezdrowego stylu życia. We współczesnym świecie żyjemy w ciągłym pośpiechu. Niestety, nie odbija się to pozytywnie na naszym zdrowiu. Siedzimy w szkole, pracy, samochodzie, przed telewizorem czy komputerem. Siedzący tryb życia w połączeniu z przetworzoną żywnością, pełną tłuszczu i cukru, to najkrótsza droga do otyłości i związanych z nią chorób. Świadomość zbawiennego wpływu aktywności fizycznej na nasze zdrowie jest na szczęście coraz większa, dlatego też pojawiają si ę oczekiwania co do dostępności odpowiedniej infrastruktury.

Siłownie zewnętrzne cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Przyciągają zarówno młodzież, jak i dorosłych. Cieszą się powodzeniem także wśród seniorów.

6. Beneficjenci zadania/projektu

Projekt skierowany jest do wszystkich mieszkańców Barcina i okolic. Będzie to miejsce, które w godzinach dopołudniowych pozwoli na uatrakcyjnienie uczniom i przedszkolakom zajęć wychowania fizycznego, zaś po południu będzie miejscem aktywnego wypoczynku wszystkich mieszkańców Barcina i okolic.

Wstępny kosztorys projektu (załącznik lub pole liczbowe)

70000 PLN

Koszt zadania po weryfikacji

70000 PLN

Elementy projektu

Nazwa Koszt
Realizacja zadania wg opisu 70000


Skontaktuj się z Nami

Adres

Urząd Miejski w Barcinie
ul. Artylerzystów 9
88-190 Barcin

Telefon

+48 52 383 41 00