Pomoc

Zlot miłośników polskich samochodów i motocykli wyprodukowanych za czasów PRL

Powrót do listy

2. Lokalizacja, miejsce realizacji zadania/projektu

Zadanie będzie realizowane w Barcinie. Jednak impreza jest adresowana do wszystkich miłośników motoryzacji PRL z całej Polski.

3. Opis zadania/projektu

Zlot ma przede wszystkim zintegrować miłośników motoryzacji z całej Polski. Nie zabraknie jednak sportowej rywalizacji. Uczestnicy wezmą udział w prostych konkurencjach sprawnościowych, takich jak:

motocykle:

- slalom na czas,

- konkurs wolnej jazdy,

- rzut lotką do celu jadąc motocyklem,

samochody:

- przeciąganie auta linką,

- parkowanie równoległe,

- slalom autem tyłem.

W dzień zlotu organizatorzy będą również wybierać oraz nagradzać motocykle i auta w następujących kategoriach:

- najlepiej zachowany samochód i motocykl,

- uczestnik, który miał do pokonania najdłuższą trasę,

- najlepiej zmodyfikowane auto i najlepiej zmodyfikowany motocykl,

- auto i motocykl, które są najmniej atrakcyjne,

- zachowanie fair play,

- nagroda publiczności.

Dla wszystkich uczestników zlotu, nie tylko posiadaczy aut i samochodów będą przygotowane konkursy sprawdzające wiedzę z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej przeprowadzone przez policjantów i ratowników medycznych. Nagrodą dla zwycięzców będzie między innymi przejazd zabytkowym motocyklem lub samochodem.

Każdy z uczestników otrzyma od organizatora: koszulkę z logo imprezy, okolicznościową naklejkę, smycz z logo imprezy, talon na posiłek.

Realizację zadania należy zacząć od jego promocji w Internecie, przede wszystkim na portalach społecznościowych oraz stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Barcinie. Kolejną formą promocji jest przygotowanie materiału promocyjnego przez TVL Barcin, który zostanie umieszczony nie tylko w lokalnej telewizji, ale również w Internecie.

4. Szacunkowa wycena zadania

Koszt zadania jest uzależniony od ilości uczestników zlotu. Szacunkowa wycena zadania przy założeniu od około 120 uczestników.

Całkowity koszt: 10.900,00 zł

5. Uzasadnienie

Zlot ma przede wszystkim zintegrować miłośników motoryzacji z całej Polski. Jednocześnie będzie okazją do zaprezentowania walorów turystycznych Barcina i okolic. Uczestnikom imprezy, czyli posiadaczom aut i motocykli wyprodukowanych za czasów PRL przypomnimy historię powstania i produkcji kultowych już pojazdów. Impreza będzie również okazją do zaprezentowania się lokalnych firm i instytucji. Dla mieszkańców Barcina i okolic zlot będzie sposobem na interesujące spędzenie wolnego czasu, właścicielom aut i motocykli z gminy da możliwość zaprezentowania swojej pasji szerszej publiczności.

Konkursy skierowane do wszystkich biorących udział w zlocie mają za zadanie propagować zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Realizacja zadania zakłada też udział mieszkańców w jego promocji poprzez rozpowszechnianie imprezy na portalach społecznościowych, co z pewnością też ich zintegruje. W Barcinie brakuje też imprezy, która na stałe wpisałaby się w kalendarz imprez kulturalnych, o której mówiłoby się nie tylko w okolicy, ale w całym kraju. Dzięki której integrowałaby się gminna społeczność, która byłaby okazją do pokazywania walorów turystycznych regionu i która dawałaby możliwość promowania się lokalnym firmom i instytucjom. Impreza byłaby też okazją do ukazywania pasji mieszkańców gminy i nie tylko, zaprezentowania aut i motocykli często "pochowanych" przez ich właścicieli w garażach. Podczas takich zlotów można zobaczyć "perełki" polskiej motoryzacji, porozmawiać z właścicielami, wymienić kontakty, zrobić pamiątkowe zdjęcie przy motocyklu czy aucie.

6. Beneficjenci zadania/projektu

Projekt jest kierowany do wszystkich ludzi, którzy mają pasję i interesują się starą motoryzacją. Zadanie powinno zainteresować zarówno tych, którzy mają stare polskie samochody czy motocykle, jak również tych którzy interesują się motoryzacją. Projektem mogą zainteresować się również młodzi ludzie, szczególnie chłopcy, bo przecież nic tak nie łączy mężczyzn w każdym wieku, jak zainteresowanie motoryzacją.

Wstępny kosztorys projektu (załącznik lub pole liczbowe)

10900 PLN

Koszt zadania po weryfikacji

10900 PLN

Elementy projektu

Nazwa Koszt
Promocja w Internecie 300
15 pucharów z grawerem 1500
Zakup koszulek 2800
Zakup naklejek okolicznościowych z logo imprezy 250
Projekt logo imprezy 150
Zakup smyczy 400
Kuchnia polowa 2500
15 nagród na zwycięstwa w poszczególnych konkurencjach 3000


Skontaktuj się z Nami

Adres

Urząd Miejski w Barcinie
ul. Artylerzystów 9
88-190 Barcin

Telefon

+48 52 383 41 00